8 najpiękniejszych wnętrz skąpanych w różu
Łatwo dać się ponieść majowej beztrosce, gdy drzewa i krzewy kwitną, a trawniki i łąki pokrywają się kwiatami. Wprowadzając do wnętrza róż, można zatrzymać ten słodki moment roku na dłużej. W końcu to kolor, w którym występują tulipany, szachownice, bergenie, stokrotki, fiołki… Mając to na uwadze, przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji – przedstawiamy 8 wnętrz, w których króluje róż!
Autor: Redakcja
Mieszkanie zostało zaprojektowane dla dojrzałej singielki, która wprost uwielbia kolor różowy. Za projekt odpowiadają Aleksandraz Hyz z hyz projektuje i Aleksandra Mętlewicz.
„Choć wiemy, ze od jakiegoś czasu róż silnie zakorzenił się w trendach wnętrzarskich, decyzja o użyciu tego koloru była niezależna od mody. Po prostu róż to ulubiony kolor naszej klientki, także to ona była nasza inspiracją. Wprawdzie wytyczną miały być mocniejsze róże, typu fuksja, lecz dla uspokojenia i harmonii zdecydowałyśmy się na zgaszone róże. Tak mocne kolory mogłyby nie zapewnić odpoczynku” – mówią architektki wnętrz.
Zdjęcia: MIGDAŁ Photography Studio
Po przekroczeniu progu sklepu Laurella w Poznaniu przenosimy się do innego świata. Wszechobecny róż, neony, hokery i kwadratowe płytki nawiązują do amerykańskich i angielskich z lat minionych: barów, basenów, stacji metra czy parków rozrywki. Dodatki vintage, takie jak telefony na monety, szafa grająca, wrotki i automaty na gumy balonowe, potęgują to wrażenie. Główne założenie projektu było jasne: sklep musi być najbardziej różowym i instagramowym miejscem na mapie kraju.
Zdjęcia: Patryk Lewiński
Zlokalizowany w centrum Los Angeles hotel „Proper” zachwyca unikatowym wnętrzem, za którego projekt odpowiada znana amerykańska projektantka Kelly Wearstler. W wysmakowany sposób połączono tu przeszłość ze współczesnością oraz świetny dizajn, w tym obiekty vintage, z lokalną sztuką.
Znajdujące się w holu różowe sklepienie łukowe autorstwa muralisty Abla Maciasa przypomina portal stanowiący wejście do magicznej krainy.
Zdjęcia: materiały prasowe
Plaza Hutchison to 10-piętrowy budynek mieszkalny w dzielnicy Milton Park w Montrealu. Pracownia Ivy Studio podjęła się projektu odnowienia wspólnych części budynku, w którym mieszczą się mieszkania przeznaczone na wynajem – głównie przez studentów.
Granatowy aksamit, płótno w paski, bordowa stal i wyblakłe, zielone drewno to tylko uzupełnienie trzech odcieni różu. Centralne szyby wind są pokryte przydymionymi lustrami, które idealnie nadają się do zrobienie selfie podczas oczekiwania na windę!
Zdjęcia: Alex Lesage
Ten dom należy do młodej pary: Greg zajmuje się na co dzień nowymi technologiami, Rebecca jest nauczycielką sztuki i artystyczną duszą. Ich nowojorski dom przepełniony jest kolorem (zwłaszcza różem) i niesztampowymi rozwiązaniami.
Zbudowany w 1895 roku dom przez ponad 20 lat stał kompletnie opuszczony. Gdy inwestorzy go kupili, znajdował się w stanie niemal totalnego rozpadu. O pomoc w tym wyjątkowo trudnym projekcie poprosili architekta Michaela K. Chena – założyciela pracowni Michael K. Chen Architecture.
Zdjęcia: Alan Tansey
Za projekt tej przytulnej kuchni z różową wyspą odpowiada Kasia Sojka, która prowadzi jeden z naszych ulubionych blogów wnętrzarskich „Piąty Pokój”.
„Urządzając swoje wnętrza, nieustannie uciekam przed tym, co zwyczajne, ponadczasowe i na lata. Rzucam się na kolory, faktury, kiczowate dodatki, miksuję starocie z nowymi nabytkami. Mój styl nazywam czasem „cyrkowym wozem”. W biało-czarnej klasycznej kuchni, którą niedużym kosztem zaprojektowałam sobie w popularnym szwedzkim sklepie, mało było z cyrku, za to porządnie wiało nudą. Sytuację uratowała różowa wyspa zrobiona ze starego bufetu: skupiła na sobie całą uwagę i została niepodzielną królową naszej strefy dziennej” – opowiada o swojej kuchni Kasia.
Restauracja „Up Scale” zlokalizowana jest w historycznej części miasta San Antonio w Teksasie. To uroczy lokal położony w modnej, tętniącej życiem okolicy. Róż, zjawiskowa tapeta przedstawiająca korony drzew, ptaki i kwiaty oraz meble o miękkich kształtach tworzą przestrzeń, która zdaje się opowiadać wypełnione słodyczą historie.
Ten lokal jest jak stary, rodzinny dom, do którego zawsze chce się wracać. Sala frontowa przypomina pokój dzienny, przestrzeń w głębi budzi skojarzenie z jadalnią, zaś sala przy ogrodzie przywodzi na myśl prywatny, kameralny pokój gościnny.
Za projekt odpowiadają pracownia architektury Voges Design i projektantka wnętrz Crystal Sinclair.
Zdjęcia: Chase Daniels
Architektura to przede wszystkim zaspokajanie potrzeb, a te bywają różne. W tym domu nad morzem mieszka jego właścicielka, trzy koty oraz kolor różowy... Wszystkim jest tu dobrze, a intuicja mówi nam, że cała sceneria byłaby idealna i dla bohaterów książek Takashi Murakamiego.
Wnętrze tego 144-metrowego domu w Tajwanie zaprojektowało KC Design Studio. Hektolitry różowej farby mineralnej w połączeniu z drewnem, lastryko i stalą nierdzewnej dały naprawdę niesamowity, wręcz surrealistyczny efekt.
Zdjęcia: Hey!Cheese