Bozza to miejsce dobrych relacji – wywiad z architektem wnętrz Adamem Pulwickim

Dwa nowe showroomy, dwa oblicza firmy Bozza i jeden architekt wnętrz. Adam Pulwicki opowiada nam, jakie idee przyświecały właścicielom i jemu podczas ich projektowania oraz jak w drodze rozmów i dyskusji udało się w Warszawie stworzyć miejsce, w którym – po prostu – chce się być.

Autor: MP

Zdjęcia: Tom Kurek

https://www.bozza.pl/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

W październiku otwarty został w Warszawie salon firmy Bozza. Robi duże wrażenie, starannie wybranymi produktami oraz atmosferą. Jakie przemyślenia za tym stały?

Z firmą Bozza i jednym z jej właścicieli, Jackiem Dubielem, zaczęliśmy rozmawiać o miejscach, które prezentowałyby marki z jej portfolio w marcu 2020 roku. Panował wówczas pełen optymizm, miały powstać salony w Krakowie i Warszawie. A potem przyszła pandemia koronawirusa. Świat się zatrzymał i w jakimś sensie projektowanie też. Musieliśmy zrewidować wstępne założenia, ale myślę, że to tylko pozytywnie wpłynęło na finalny wygląd obu showroomów. Relacja mojej pracowni i firmy Bozza od początku była niezwykle pozytywna i to relacje stały się punktem wyjścia, szczególnie w przypadku warszawskiego showroomu. Tam jest energia do tego, żeby się zatrzymać i chłonąć atmosferę wyszukanego wzornictwa. Dosłownie wyszukanego.

To znaczy?

Zastanawialiśmy się, szczególnie w przypadku warszawskiej lokalizacji, jak pomóc dzisiaj w pracy projektantom wnętrz i osobom wykańczającym samodzielnie swoje domy czy apartamenty. Doszliśmy do wniosku, że ponieważ na co dzień mają oni do czynienia z ogromną ilością wyborów – jaką podłogę, jaką umywalkę czy płytki kupić do łazienki spośród tysięcy dostępnych wariantów, a jeszcze są przecież kuchnia, salon i inne pomieszczenia. Dlatego uznaliśmy, że nie chodzi o to ile produktów pokażemy, ale które i w jaki sposób. I jakie dzięki temu zbudujemy zaufanie do firmy, jej pracowników. Bo właśnie o to chodzi. Przy tym nadmiarze wszystkiego dobrze jest mieć kogoś, kto nas pokieruje, ale komu ufamy. Warszawski salon to zaufanie skutecznie buduje. Poprzez pewną teatralność wnętrza, pieczołowity i przemyślany dobór materiałów wykończeniowych, a przede wszystkim pokazanie – jedynie albo aż - crème de la crème oferty Bozza.  I jest jeszcze czynnik ludzki. Zadbaliśmy o to, by pracownicy mieli takie warunki pracy w swojej części biurowej, że będą chętnie przychodzili do showroomu. Ich pozytywne nastawienie ma przecież wpływ na atmosferę panującą w showroomie.

 

Zróbmy sobie krótki spacer po zaprojektowanym przez Pana warszawskim wnętrzu showroomu.

Droga po nim imituje trochę pewną stałą sekwencję zdarzeń. Najpierw wchodzę i moje zmysły mówią mi czy dobrze się tu czuję. Jest więc przyjaźnie, przestronnie i recepcja, która mówi – nie jesteś tu sam oraz wielka ściana wyłożona jedną z wiodących płytek oferowanych przez Bozza. Już wiem, gdzie jestem. Dalej mogę skręcić do części, w której polska marka Zajc prezentuje swoją najlepszą moim zdaniem kuchnię w fornirze i kamieniu. To niezależna przestrzeń, ale idealnie pasuje, bo - również wyselekcjonowana - koresponduje z jakością premium wszystkich znajdujących się tu produktów. Obok mamy galeryjnie biegnącą, podzieloną na 8 części przestrzeń, w której prezentowane są te naprawdę najlepsze produkty oferowane przez Bozza. Dalej jest wygospodarowane miejsce z wysokimi stolikami i hokerami, przy których można przysiąść z próbkami, dopasować materiały, porozmawiać z pracownikami firmy. Mają swoje biurka po sąsiedzku. W showroomie panuje spokój i porządek – idealna przestrzeń do przemyśleń i twórczej pracy. Płytki łazienkowe prezentowane są za pomocą katalogu na kółkach: ramach wysuwanych ze ściany. Jeśli pokazane są umywalki to tylko te naprawdę wyselekcjonowane, podobnie jak elementy armatury. Ucieczka od masowości – uznaliśmy - sprzyja właściwym wyborom.

Krakowski salon opiera się na podobnych założeniach?

Nie, ale one się wzajemnie świetnie uzupełniają. Do showroomu w Warszawie przychodzimy po wrażenia i inspiracje, a zainspirować może nas nie tylko wyselekcjonowana oferta Bozza, ale również np. architektoniczne oświetlenie marki Kreon, którą osobiście bardzo cenię. Zainspirować nas też mogą wielkoformatowe ściany czy podłoga wykonana wcale nie z płytek, a żywicy. Z kolei krakowski showroom pokazuje skalę możliwości firmy. Tu przychodzi się po to, by cieszyć się dużym wyborem. Na ogromnej przestrzeni widzimy wszystko to, co jest potrzebne, by zaprojektować łazienkę w wybranym stylu i przy określonym budżecie. Ten budżet jest tu ważniejszy niż w warszawskim showroomie, w którym na pierwszym miejscu pozostaje estetyka.

Te różnice ujawniają również kolory wykończeniowe showroomów, prawda?

Tak, w Warszawie dominują czernie, to one budują tę teatralność wnętrza, a w Krakowie część ekspozycyjna na parterze jest jasna. Sprawia wrażenie jeszcze bardziej przestronnej, z dużą ilością światła dziennego. Przy projektowaniu showroomów dużo rozmawialiśmy z handlowcami firmy i wsłuchiwaliśmy się w ich uwagi. W Krakowie początkowo część, w której prezentowane miały być tkaniny, była nieoświetlona naturalnie, brakowało okien. Pracownicy stwierdzili, że ono jest nieodzowne w przypadku identyfikacji kolorów i ich doboru. Co więc zrobiliśmy? Dorobiliśmy je! I to właśnie uznaję za największy sukces obu tych projektów. One się udały, bo opierały na rozmowach, ścieraniu się poglądów, słuchaniu różnych racji, a potem szukaniu najlepszych rozwiązań. To dzięki temu warszawski showroom jest miejscem, w którym nie patrzymy na zegarek i mamy ochotę na leniwą rozmowę o dobrym designie, a krakowski zapewnia przyjazną przestrzeń wyboru.

Więcej:

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.