Tęcza w paryskiej kamienicy. Miłośnicy pięknego wzornictwa będą zachwyceni!
Apartament, do którego dziś Was zabieramy, znajduje się w haussmanowskiej kamienicy, położonej w 7. dzielnicy Paryża. Za projekt jego wnętrza odpowiada Batiik Studio. Wykreowana przez projektantów przestrzeń wyróżnia się nie tylko energetyzującą kompozycją kolorów oraz form. Unikatowość aranżacji nadają wspaniałe perły dizajnu i dzieła sztuki, których liczba przyprawia o pozytywny zawrót głowy.
Mieszkanie należy do 30-letniej pary, która podjęła decyzję o remoncie. Zależało im na uzyskaniu jasnej, otwartej przestrzeni, która sprzyja przyjmowaniu gości. Swoje kroki skierowali do projektantów z Batiik Studio.
Apartament powstał z połączenia dwóch mieszkań, co stanowiło duże wyzwanie. Na jego układ ostatecznie składają się trzy sypialnie, część dzienna z pomieszczeniem łączącym funkcje biura i pokoju gościnnego, kuchnia i łazienki. Architekci wnętrz zadbali o odpowiednią komunikację przestrzeni mieszkalnych. Komfortowe warunki dla odbywania spotkań towarzyskich projektanci zapewnili poprzez przemyślane zaaranżowanie pokoju dziennego z dużym stołem w centrum.
W tym 125-metrowym wnętrzu doskonale łączą się współczesny dizajn i meble vintage. Śmiałe zestawienia kolorystyczne i naturalne materiały tworzą w apartamencie oryginalną całość.
Znalazły się tu liczne meble na wymiar, w tym stół jadalniany oraz regał. Oryginalny, pomarańczowy zestaw mebli w postaci fotela i pufy w salonie zaprojektował Emmanuel Outy, zaś stół w kuchni stworzył Max Cobalto. Z zabytkowych mebli można tu dostrzec regał z litego dębu Pierre’a Cruège’a i komplet drewnianych krzeseł Nielsa Otto Møllera w salonie oraz stalowe krzesło „Tube” w kuchni, zaprojektowane w 1951 roku przez Mathieu Mathégota. Obiekty świetnie korespondują z licznymi grafikami, obrazami i rzeźbami.
Na paletę barw mieszkania złożyły się odcienie różu oraz żywe i nasycone barwy, takie jak czerwień, zieleń oraz błękit. W projekcie użyto przy tym różnorodnych surowców – blaty kuchenne i łazienkowe wykonano z onyksu, zaś meble kuchenne i podłogę z żywicy (z uwagi na jej podatność na formowanie oraz trwałość po utwardzeniu). W apartamencie nie brakuje również drewna, który można dostrzec na ułożonej w jodełkę podłodze w salonie.
Korytarz i kuchnię łączy przyciągająca wzrok, falowana zabudowa w kolorze głębokiej czerwieni. W jej wnętrzu schowano nie tylko dużą szafę do przechowywania, ale też toaletę i biuro. We wnęce zabudowy znalazła się kuchenna część jadalniana.
Dzięki usunięciu drzwi prowadzących do salonu i jadalni architektom udało się uzyskać w apartamencie przestronną i jasną przestrzeń. Zamiast tego zaprojektowali zaokrąglone otwory drzwiowe, których ościeżnice zostały pokryte lakierowanym, pudrowym różem.
Zobacz także:
Szukasz inspiracji?
Sprawdź LABEL 58 – „Scenografia dla wyobraźni – na tropie architektury znanej z dużego i małego ekranu” oraz & Living 27 – „Kolory Europy”!