7 wnętrz, które zachwyciły w 2020

2020 to także rok pięknych wnętrz. Oglądanie zachwycających projektów architektów pozwalało nam na oderwanie myśli od smutnej rzeczywistości i przeniesienie odrobiny inspiracji do naszych własnych domów, w których spędziliśmy całkiem sporo czasu. Zobaczcie 7 wnętrz, które oglądaliście najczęściej!

Autor: JC

Zdjęcia: mat.prasowe

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Mieszkanie młodych rodziców

Głównym celem tego remontu było przemienienie dawnego pokoju gościnnego w pokój dla noworodka. Mieszkanie należy do pary trzydziestolatków, którzy spodziewali się dziecka, dlatego harmonogram budowy był bardzo napięty!

Za metamorfozę mieszkania w São Paulo odpowiada studio Rua 141 Arquitetura prowadzone przez projektantkę Monę Singal. Najważniejszym celem gospodarzy było przygotowanie mieszkania na narodziny nowego członka rodziny. Jako, że właścicielka była już w piątym miesiącu ciąży, harmonogram prac był bardzo napięty. Gospodarzom zależało na tym, aby powiększyć strefę dzienną, tak aby przyjmowanie gości i rodziny było jeszcze bardziej komfortowe. W salonie postawiono na styl industrialny: zachowano kawałek betonowej ściany, a wnętrze ociepliła zabudowa z lokalnego gatunku drewna – Freijó. Pastelowa zieleń wprowadziła do wnętrza odrobinę świeżości, pojawiła się nie tylko na ścianie, ale także na tapicerce kanapy.W pokoju dziecięcym połączono pastelowy odcień różu z naturalnym drewnem Jequitibá. W pokoju znalazła się także komoda w stylu vintage z frontami w różowym gradiencie. 

 

Zdjęcia: Nathalie Artaxo

https://rua141.com

Mieszkanie młodej rodziny

Za metamorfozę tego 67-metrowego mieszkania w Bratysławie odpowiadają architekci z pracowni Kilo / Honč. We wnętrzu królują naturalne materiały, a sufit wyłożony drewnem dodaje mieszkaniu uroku. Apartament znajduje się w budynku z lat 50-tych. Architektom zależało na tym, aby maksymalnie otworzyć wnętrze i uczynić je jak najbardziej przestronnym. Właściciele chcieli powiększyć strefę dzienną: tak, aby rodzina mogła spędzać, jak najwięcej czasu razem. Sypialnia znalazła się tuż przy wejściu do mieszkania, a pokój dziecięcy w jego głębi. Między nimi umieszczono strefę dzienną: kuchnię z dużą jadalnią i salon. W kuchni zdecydowano się zabudować całą ścianę lustrami – tak, aby, jak najbardziej powiększyć przestrzeń. Kryją one także drzwi do toalety oraz dwóch schowków.Ogromnym atutem mieszkania jest sufit wyłożony deskami. 

W części dziennej zdecydowano się na całkowitą dominację bieli, przełamuje ją jedynie różowa kanapa. Ściany pozostawiono niewykończone – ślady po gipsowaniu czy też przenoszeniu instalacji potraktowano niczym oryginalną ozdobę. Fronty szaf wykonano ze sklejki, która dodała całości lekkości.Łazienkę podzielono na dwie części: w pierwszej znajduje się wanna i umywalka, a w drugiej toaleta. Co ciekawe, między częścią kąpielową a jadalnią zamontowano duże przeszklenie, przez które do wnętrza wpada mnóstwo światła. W razie konieczności szybę można zakryć zasłoną.

Zdjęcia: Matej Hakár

https://www.kilohonc.com

Mieszkanie rzeźbiarza w Sztokholmie

Kopenhaskie studio Norm Architects we współpracy z duńską marką Menu i firmą Dux stworzyło wyjątkowy projekt na Stockholm Design Week. Czteropokojowe mieszkanie w samym sercu Sztokholmu zostało zaaranżowane na mieszkanie artysty.

Punktem wyjścia do projektu była fantazja na temat przyszłego mieszkańca tej przestrzeni – postaci mitycznego rzeźbiarza. Wnętrze miało być kreatywne, ciekawe pod kątem estetycznym i niemal po sufit wypełnione obiektami związanymi z projektowaniem. 

Zapraszając gości do wnętrza mieszkania, architekci mieli nadzieję zabrać ich w podróż wgłąb umysłu rzemieślnika. Inspiracją dla projektantów były atelier słynnych artystów: od paryskiej pracowni Pabla Picassa, aż po studio Cezanne’a w Aix-en-Provence.

W salonie znalazła się organiczna kanapa w kolorze owsa zestawiona ze skórzanymi fotelami i marmurowym stolikiem od Östersjösten. Na masywnych podestach duńskiej marki St Leo zaprezentowano rzeźby brytyjskiego artysty mieszkajacego w Kopenhadze Nicholasa Shureya oraz ceramikę Sofii Tufvasson.

W mieszkaniu nie mogło zabraknąć oczywiście dużego biurka, które zostało zastawione książkami, próbkami i pędzlami, które miało odzwierciedlać tryb życia wyimaginowanego gospodarza i pobudzać wyobraźnię zwiedzających.Wybrane przez Norm Architects obiekty doskonale zgrały się z zabytkową tkanką mieszkania, bardzo dobrze widać to w sypialni, w której zabytkowy drewniany strop doskonale kontrastuje z nowoczesnymi marmurowym podestami.

 

Zdjęcia: Monica Steffensen

https://normcph.com

Metamorfoza paryskiego domu

Zapraszamy do wnętrz paryskiej rezydencji, za której metamorfozę odpowiada studio Atelier Pierre Louis Gerlier. XIX-wieczny dom został przemieniony w nowoczesną willę dla współczesnej rodziny.

Dom wymagał sporych zmian nie tylko w kwestii aranżacji wnętrz, ale także samej tkanki budynku. Wzmocnienia wymagały niektóre legary i belki, remontu wymagał także cały dach budynku. Nowy układ funkcjonalny wymagał sporych zmian: usunięto niektóre ściany nośne, wstawiając w ich miejsce odpowiednie wzmocnienia, doprowadzono wentylację do nowych łazienek, wybito dodatkowe okna.

Dom ma trzy poziomy, pierwszy z nich zarezerwowany jest dla dzieci, drugi wychodzący na ogród to część dzienna, a strych to azyl rodziców. Ogromne znaczenie dla projektu miała wykonana na specjalne zamówienie zabudowa stolarska.

W salonie, oliwkowy regał nadaje ton całemu wnętrzu. Wejście na schody również otoczone jest szafą, w której umieszczono zakończone łukiem ościeżnice. W niemal całym domu króluje kolor zielony: od  oliwki w salonie, przez zieleń na schodach, aż po wpadające w szmaragd kafelki w kuchni. Jej idealnym dopełnieniem jest biel oraz niemal wszechobecne drewno, które wprowadziło do wnętrza przytulny charakter. 

 

Zdjęcia: Ercole Salinaro

https://www.pierrelouisgerlier.com

 

Mieszkanie w Lizbonie

Zapraszamy do 60-metrowego mieszkania w Lizbonie zaprojektowanego przez pracownię DC.AD. Apartament znajduje się na dwóch poziomach, a minimalistyczny projekt przykuwa uwagę ciekawymi detalami i przemyślanym układem funkcjonalnym.

Jedną z pierwszych decyzji projektantów było podzielenie mieszkania na dwie strefy:prywatną i publiczną, zgodnie z rozkładem pięter. W salonie usunięto część ścian, aby otworzyć przestrzeń, wymusiło to jednak dodanie metalowych konstrukcji i filarów podtrzymujących strop. To właśnie one wprowadziły do pomieszczenia podział na dwie strefy: jedna to kuchnia połączona z salonem, a druga to strefa holu połączona z jadalnią.

Ciekawym pomysłem było niemal całkowite zabudowanie jednej ściany: połowa zabudowy to część kuchenna, a druga to garderoba. Na górze znalazła się sypialnia z otwartą łazienką. 

 

We wnęce wyłożonej beżową mozaiką umieszczono prysznic, a między drzwiami do sypialni zamontowano umywalkę. Z sypialni można wyjść na zalany słońcem taras. Projektantom udało się także wydzielić na górze niewielką garderobę. Idealnie rozplanowane 60 metrów!

Zdjęcia: DC.AC studio

http://dc-ad.com

Turkus w Genewie

Kuchnia jest sercem domu. Dlatego też ważne, aby była nie tylko funkcjonalna, ale także ciekawa pod kątem estetycznym. Ta kuchnia, do sztampowych z pewnością nie należy, zachwyca przemyślanym designem już od pierwszego wejrzenia!

Za metamorfozę kuchni odpowiedzialne są Camille Bagnoud i Carole Froidevaux z Coci Studio. Właściciel mieszkania jest reżyserem filmowym i miłośnikiem wina. Kuchnia nie mogła zatem należeć do sztampowych i musiała stać się przyjaznym miejscem do wieczornych spotkań w gronie przyjaciół.Projektantki zdecydowały się na bardzo oryginalny turkusowy kolor szafek. Zestawiły go z mosiężną blachą, złotym kranem oraz okapem. Złote są nawet wnętrza kinkietów „Cone” produkcji włoskiej marki Areti. Oczywiście nie mogło zabraknąć miejsca na kieliszki do wina, specjalny wieszak zawieszono na złotej półce.

W samym centrum pomieszczenia postawiono metalową ściankę, która oddzieliła część salonową od kuchni. Stała się ona idealnym tłem dla dużego, drewnianego stołu, jednocześnie stanowi podparcie dla dwustronnej ławy. Projektantki stworzyły także specjalną szafę na lodówkę na wino oraz liczne trunki zbierane przez gospodarza. Idealnym dopełnieniem wnętrza są czarno-białe kafelki w stylu retro, które świetnie komponują się z drewnianym parkietem. 

 

Zdjęcia: DANIELA TONATIUH

https://cocistudio.com/

 

Eklektyzm w Mediolanie

96 metrów kwadratowych wypełnione jest ciekawymi detalami i pięknymi tkaninami. Za projekt wnętrza odpowiedzialne jest Studio Paradisiartificiali, a mieszkanie miało przypominać wyimaginowany ogród. W samym centrum znajduje się kubik, w którym schowano toaletę dla gości i główną łazienkę. Ciekawym pomysłem było wstawienie w ścianę klasycznego, okrągłego okienka oraz dekoracyjnego frezu przy samym suficie.

Z pastelowym kolorem ściany doskonale komponuje się dekoracyjny kilim projektu Indii Mahdavi. Za kanapą znalazła się obszerna biblioteczka, która pomieściła bogaty księgozbiór gospodarzy.W cały mieszkaniu królują pastelowe akcenty: od różowych płytek położonych na narożniku w holu, przez liliowe fronty górnych szafek w kuchni, aż po kolor ścian w sypialni. Bardzo ważnym elementem projektu były rośliny, nie dziwne więc, że w salonie główną ozdobę stanowi obszerny bananowiec. 

 

W kuchni przy stole znalazł się obraz namalowany na kafelkach autorstwa meksykańskiego artysty Guillermo Floresa. W łazience na podłodze położono niebieskie płytki, a na ścianie znalazła się kolekcja grafik zbieranych przez właścicieli mieszkania. Całość jest niezwykle spójna, a miejscami zaskakujące detale tworzą ciekawą opowieść.

 

Zdjęcia: Riccardo Gasperoni/ www.riccardogasperoni.com

https://www.behance.net/user/?username=paradisiartificiali

Proponowane dla Ciebie

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Mieszkania w starych kamienicach Wnętrza

Mieszkania w starych kamienicach

Stare kamienice to jeden z naszych ulubionych tematów. Wysokie sufity, sztukaterie, zabytkowy parkiet – czego chcieć więcej? Takiej przestrzeni niewiele potrzeba by wyglądała naprawdę spektakularnie.

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.