Wnętrza

Artystyczna nonszalancja w Sztokholmie. Klimatyczne mieszkanie w kamienicy z lat 50.
W południowej części Sztokholmu, w dzielnicy Skönstaholm, znajduje się osiedle domów szeregowych zbudowanych we wczesnych latach 50. Budynki inspirowane były brytyjską architekturą urbanistyczną, a ich wnętrza przytulne i eleganckie. Jedno z nich przeszło metamorfozę, która łączy nowoczesny design z klasycznymi formami. Za aranżację odpowiada szwedzkie studio Matsson Marnell.

W Warszawie powstało nietypowe studio podcastowe. Oferuje 5 estetycznych scenografii
Otwarte wiosną Studio Podcastowe Miś to miejsce na kreatywnej mapie Warszawy, które bez wątpienia zasługuje na uwagę. Jego właściciele, Ania i Mateusz, oferują bowiem swoim klientom nie tylko wysokiej jakości dźwięk, ale też atrakcyjną przestrzeń, za której projekt odpowiadają architekci Aleksandra Mętlewicz i Maciej Jasina.

Skandynawski wypoczynek w dobrym guście – 5 klimatycznych hoteli w Kopenhadze
Stolica Danii to światowy symbol designu na najwyższym poziomie – nic więc dziwnego, że piękne formy można spotkać tu nie tylko w muzeach. Niektóre hotele przypominają galerie sztuki, oferując jednocześnie komfortowy wypoczynek. Przedstawiamy pięć z nich, które zachwycą nawet najbardziej wymagających estetów i zapewnią relaks w wyjątkowym stylu.

Eklektyczna elegancja w Kijowie. Zaglądamy do mieszkania z 1911 roku
„Złoty Trójkąt” to obszar w Kijowie, w którym niegdyś mieszkali książęta Rusi Kijowskiej. Obecnie to jedno z najbardziej lubianych miejsc w mieście – zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Znajdują się tu nie tylko zabytki, muzea i obiekty kulturalne, ale też urzekające 73-metrowe mieszkanie projektu Yany Molodykh, które dziś wirtualnie odwiedzamy.

Lalou Wine Bar w nowej odsłonie
Lokal Lalou Wine Concept znany dotąd jako specjalistyczny sklep z winem, zmienia format i otwiera się na gości jako pełnoprawny wine bar. Miejsce, które do tej pory funkcjonowało głównie jako showroom i przestrzeń degustacyjna, przeszło gruntowną metamorfozę – zarówno funkcjonalną, jak i estetyczną.

Historia napisana na nowo. Mieszkanie w Paryżu projektu polskiej architektki
Przenosimy się do piątej dzielnicy Paryża, gdzie znajduje się niezwykle przytulne mieszkanie o powierzchni 55 m2. Za przemyślany projekt jego wnętrza odpowiada polska architektka wnętrz – Natalia Wrońska, założycielka studia Wronska-Boutet. Aranżację, którego głównym założeniem było przywrócenie utraconej tożsamości architektonicznej, stworzono z myślą o potrzebach młodej rodziny.

Spełnione marzenie. Mieszkanie w gdyńskiej kamienicy z 1936 roku
„Zawsze marzyłam o mieszkaniu w kamienicy” – mówi architektka wnętrz Sylwia Kowalczyk-Gajda, której niedawno udało się spełnić to pragnienie. W aranżacji 114-metrowego apartamentu położonego w gdyńskiej kamienicy z 1936 roku pomogli jej Katarzyna Millo i Daniel Woronowicz.

Kojące pastele, stylowe formy. Elegancja i rodzinna atmosfera w Domu w Kostrzu
Przestronny dom na krakowskim osiedlu Kostrze został stworzony z myślą o pięcioosobowej rodzinie. Urządzenie wnętrza tak, by odpowiadało potrzebom domowników, było przytulne i jednocześnie stylowe, wydaje się być wyzwaniem. Projektanci ze studia Kontraforma udowodnili jednak, że to wcale nie jest trudne. Wystarczą kolorowe akcenty, ponadczasowe proste formy mebli i odpowiednio wpuszczone światło.

Praca w otoczeniu pięknego designu to przyjemność. Wie o tym The ICON Agency
Z okazji dziesięciolecia działalności The ICON Agency – agencja z sektora Fashion and Beauty, specjalizująca się w komunikacji 360° – prezentuje wnętrze swojego biura w Warszawie. Każdy detal został tu starannie przemyślany zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności.

Klasyka w lustrzanym odbiciu. Zaglądamy do mieszkania autorstwa Furora Studio
W krakowskiej kamienicy z początku XX wieku powstało 100-metrowe mieszkanie, które łączy klasyczne rozwiązania z nowoczesnymi formami. Projekt Diany Żurek i Gutka Girka z Furora Studio, to przykład umiejętnego przekształcenia trudnej przestrzeni w funkcjonalny dom z charakterem.

Mieszkanie jak letni koktajl. Wielość kolorów i wzorów wprowadza do wnętrza pozytywną energię
Nie będzie przesadą stwierdzenie, że lato w tym wnętrzu trwa przez cały rok. Nie brakuje tu intensywnych kolorów letnich owoców, różnorodnych wzorów, przypominających wakacyjną garderobę czy plażowe dodatki, oraz zaskakujących form, które nie pozwalają na nudę. Za ten orzeźwiający wnętrzarski koktajl odpowiada Małgorzata Wojtyczka, prowadząca Pracownię Projektową Wojtyczka.

Zen i kalifornijska energia w Teksasie. Nietypowe ranczo w pobliżu Austin
Dripping Springs to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Teksasie – kanion pełen wodospadów i stawów z krystalicznie czystą, turkusową wodą. To właśnie w jego pobliżu powstał Pontious Ranch House – rezydencja, która tylko z pozoru przypomina typowe ranczo. Architekci z OWIU Studio stworzyli tu oazę spokoju, subtelnie rezonującą z otaczającym krajobrazem, a zarazem zaskakującą połączeniem japońskiego minimalizmu i kalifornijskiej swobody.