Jasne mieszkanie z zieloną kuchnią. Klasyczne wnętrze projektu Grupy NONO
To wnętrze w krakowskim mieszkaniu powstało dla młodego małżeństwa pracującego zdalnie. Architekci z pracowni Grupa NONO mieli za zadanie zaprojektować przestrzeń nie tylko z myślą o mieszkańcach, ale i odwiedzających ich przyjaciołach. Bazą projektu są naturalne materiały i kolory - beże, biele, szarości, jasne brązy, zielenie, błękity i rudości.
To dobrze doświetlone naturalnym światłem, dwustronne mieszkanie na jednym z krakowskich osiedli ma niemal 84 m.kw. powierzchni. Na sporej przestrzeni zaplanowano 4 pokoje, kuchnię otwartą na salon i strefę wejściową. Układ wnętrza pozwolił na wydzielenie strefy oficjalnej i prywatnej.
Mimo dużego metrażu część dzienna nie zajmuje wiele miejsca. Aneks kuchenny ma tylko 6.5 m.kw. To niedużo, ale dzieki pojemnej zabudowie udało się pomieścić wszystko, co trzeba. Właściciele mieszkania wymarzyli sobie meble w kolorze rozbielonej zieleni, z kolei drugą część szafek wykończono lakierem w kolorze off-white. Elegancji prostym szafkom dodają miedziane uchwyty i blat z jasnego konglomeratu.
Od strony salonu wyspę kuchenną wykończono drewnianym fornirem. Podświetlana witryna to nie tylko dekoracyjny detal, jest również bardzo praktyczna – siedząc przy stole można sięgnąć po talerze czy kieliszki.
Część salonowa utrzymana jest w ciepłej, naturalnej kolorystyce. Ruda sofa Impulse marki Sits pokryta sztruksową tkaniną, obrotowy fotel Mokka (Sits) w jasnym sztruksowym obiciu i drewniany stolik kawowy od MOMA Studio tworzą klasyczne zestawienie. W salonie znalazło się jeszcze miejsce na strefę RTV i kącik jadalniany (stół i krzesła Fameg).
Architeci z pracowni NONO uważnie dawkują wzory. W sypialni zdecydowali się na tapetę (Cole&Son) z szaro-białym wzorem zachmurzonego nieba à la rycina. Na tym marzycielskim tle odcina się tapiceorwane zieloną tkaniną łóżko. Wnętrze ociepla drewniana szafa garderobiana i zabudowa pod oknem w formie toaletki.
W tym spokojnym wnętrzu znalazło się też miejsce na odrobinę szaleństwa. W największej łazience ściany i zabudowę wanny wykończono marmurowymi płytkami z nietypowym, brązowym żyłkowaniem. Duży format płytek pozwala wybrzmieć nieregularnościom kamienia. Mniejsza łazienka koresponduje z pozostałymi pomieszczeniami – architekci zdecydowali się na delikatnie zielone płytki i meble z drewnianym fornirem.