Tam, gdzie mieszka sztuka

Tym razem zapraszamy do wyjątkowego dwupoziomowego apartamentu projektu Modeko.Studio. Tu nic nie jest przypadkowe. Znakomicie dobrana kolorystyka, współgrające ze sobą faktury, urocze detale oraz wyselekcjonowana sztuka sprawiają, że po przestąpieniu progu trafiamy do lepszego, bajkowego świata.

Autor: AS

Zdjęcia: Marcin Grabowiecki

https://www.modeko.studio/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Warszawska dzielnica Powiśle to piękna i modna część Warszawy. Przytulona do Wisły przyciąga spragnionych wypoczynku, rozrywki i kultury. Na niewielkim obszarze, po 89 roku, wyrosły tu architektoniczne perełki budynki Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wśród współczesnej architektury – neogotyckie, eklektyczne i modernistyczne kamienice.

Łączenie starej tkanki miasta z nowoczesnymi bryłami budynków to cecha charakterystyczna dzielnicy nad Wisłą, a także budynku, w którym znajduje się apartament projektu Modeko.Studio, w którym na stuletniej kamienicy nadbudowano trzy współczesne piętra.

Styl młodej inwestorki

Dwupoziomowy apartament projektu Modeko.Studio znajduje się we współczesnej części budynku. Ma około 77 metrów kwadratowych i zajmuje dwa piętra o analogicznej powierzchni i układzie. Niewątpliwą zaletą mieszkania są dwa tarasy, z których roztacza się wyjątkowy, oszałamiający widok na miejskie ogrody na dachu biblioteki. 

O Modeko.Studio inwestorzy dowiedzieli się z polecenia przyjaciół. Chociaż apartament był de facto urządzony i zamieszkały, bardzo zależało im, by z bezosobowego, nudnego szarego mieszkania wykończonego w standardzie deweloperskim stworzyć wnętrze dla dziewczyny, która stawia pierwsze kroki w branży mody.

Młoda projektantka uwielbia łączyć tkaniny o różnych wzorach i fakturach. Był to punkt wyjścia dla pracowni projektowania wnętrz. Po wywiadzie przeprowadzonym z właścicielką na temat jej upodobań wnętrzarskich, architekci postanowili zastosować różnego rodzaju tkaniny, zróżnicowaną kolorystykę oscylującą w klasycznej palecie barw, stylowe, artystyczne dodatki skłaniające się ku kobiecej estetyce oraz rośliny, które zawsze dodają wnętrzu swobody (wszystkie rośliny oraz dekoracyjne donice pochodzą z firmy Tomaszewski). Pomyśleli, by projekt uzupełnić o oryginalny kamień - lastryko/terazzo, które stawia warszawski projekt w jednym z szeregu z innymi europejskimi realizacjami na światowym poziomie. 

Szacunek dla środowiska

Oszczędność materiałów, a co za tym idzie energii oraz poszanowanie środowiska były wpisane w założenia tej inwestycji.

- Zrównać z podłogą i stworzyć wszystko od początku jest dużo prostsze niż wpisać nowy projekt w istniejące elementy – twierdzi właściciel pracowni Modeko.Studio.

 - Z drugiej strony bardzo nie lubimy niszczyć tego, co po nieznacznych zmianach wpisze się w nową koncepcję. Idea zrównoważonego rozwoju jest mi bliska, nie lubię marnować materiałów wykończeniowych i za wszelką cenę, lecz zupełnie niepotrzebnie kupować nowych – dodaje autor projektu.

Szczypta magii, kropla kobiecości

Gdy architekci z Modeko.Studio po raz pierwszy zobaczyli apartament, był on de facto urządzony i zamieszkały. 

W żaden jednak sposób nie spełniał on wymogów estetycznych inwestorek i nie współgrał z młodą, romantyczną, artystyczną duszą właścicielki. Wnętrze, chociaż zaprojektowane funkcjonalnie i wygodnie nie miało wyrazu. Utrzymane było w chłodnej, bezosobowej kolorystyce, która spełniać miała wymogi wykończenia deweloperskiego, które z założenia powinno być dla „dla wszystkich i dla nikogo”. Pierwotne wykończenie wnętrza w żaden sposób nie nawiązywało do kolorystyki architektury za oknami, tak charakterystycznej dla opisywanego obiektu. Surowe, z betonowymi elementami było zbyt męskie. Czerń, szarość i biel w standardzie tworzyły nudną, niczym niewyróżniającą się przestrzeń, która wedle życzenia inwestorek miała zostać przemieniona w kolorowe, kobiece wnętrze, nieco magiczne, troszkę bajkowe i na pewno wyjątkowe. 

Architekci zdecydowali się nie wymieniać podłogi z trójwarstwowych desek, lecz jedynie je wycyklinować i zmienić kolor z chłodnego odcienia na cieplejszy, naturalny dąb. Kompozytowy blat kuchenny oraz białe fronty szafek kuchennych pozostały bez zmian. 

Przemyślana funkcja

Wnętrze było dobrze przemyślane pod względem funkcjonalnym. Nie było potrzeby dokonywania większych zmian. Architekt uznał, że koncepcja deweloperska dobrze wykorzystuje tak trudną przecież do zaprojektowania przestrzeń pozbawioną kątów prostych. 

Na górnym poziomie znajduje się wygodnie zaprojektowana strefa wejścia. Część dzienna apartamentu – salon z wygodną sofą, stolikiem kawowym oraz fotelem to część wypoczynkowa, po drugiej stronie od strefy wejścia zaprojektowana została kuchnia z miejscem przeznaczonym na aneks jadalniany. Klatka schodowa prowadzi w dół do części prywatnej właścicielki, w której ulokowana została sypialnia z wygospodarowanym miejscem do pracy, łazienka, garderoba oraz pralnia wraz z pomieszczeniem gospodarczym. 

Dwie kondygnacje mają identyczne tarasy. Różnią się one jedynie widokiem rozpościerającym się na budynki współczesnej bryły Biblioteki Uniwersyteckiej. Z salonu obserwować możemy ogrody zaaranżowane na ich dachach, z sypialni natomiast widzimy większą część elewacji w intrygującym wybarwieniu.

Największe zmiany w układzie funkcjonalnym wnętrza poczynione zostały przez Modeko.Studio na niższym poziomie apartamentu. Zdecydowano zamienić miejscami sypialnię i garderobę. Najważniejszym powodem tej zamiany miejsc był taras, który we wnętrzu o dotychczasowym przeznaczeniu nie wykorzystywał nawet po części swojego potencjału. Ulokowanie sypialni w najładniejszym i największym pokoju z tarasem pozwoliło również uatrakcyjnić jej przestrzeń i zaaranżować w niej niewielkie, chociaż bardzo praktycznie zaprojektowane miejsce do pracy. 

Zapraszamy do świata magii

Już od progu apartamentu poczuć możemy ciepły, tak pożądany przez inwestorkę kobiecy klimat. Atmosferę domowej przystani uzyskano przede wszystkim poprzez wymianę czarnych frontów zabudowy meblowej przedpokoju na fronty fornirowane w naturalnym dębowym kolorze. Pojemne szafki w holu skrywają szafy, szafki na buty, szuflady oraz przestrzeń na sterowniki elektryki i elektroniki.

W masyw zabudowy wkomponowano wnękę z praktycznym siedziskiem. Tkanina, którą pokryta została poduszka, dodatkowo ociepla korytarz, a lustro – w głębi wnęki powiększa optycznie przestrzeń.

Na wprost drzwi wejściowych zaskakuje spektakularne rozwiązanie, które zapowiada oryginalność rozwiązań architektonicznych zastosowanych we wnętrzu. To ażurowa ściana wykonana z płyty MDF i polakierowana na złoto połączona ze szklaną częścią balustrady ujętą w czarne aluminiowe ramy. Oddziela ona strefę wejścia od klatki schodowej prowadzącej do prywatnej części mieszkania. Motyw czarnych linii i ram dostrzeżemy we wnętrzu również w formie czarnych listew przypodłogowych, ram okiennych oraz elementów dekoracyjnych w salonie i sypialni.

W odbiciu olbrzymiego okrągłego lustra w stalowej ramie powieszonego na ścianie nad schodami widzimy zapowiedź kolorystyki wnętrza: pudrowy łagodny róż, złoty, nieoczywistą zieleń. W holu także dostrzegamy wspomniany już wcześniej motyw, który prowadzi nas niczym refren przez resztę pomieszczeń. Szklane części balustrady ujęte zostały w czarne ramki – aluminiowe profile.

Ugotujesz mi coś?

Z lewej strony dębowa zabudowa holu naturalnie przechodzi w ciąg szafek kuchennych — zabudowę lodówki oraz garderobę kuchenną.

Kuchnia nie jest duża, lecz urządzona na tyle funkcjonalnie, że w pomieszczeniu znalazło się również miejsce na okrągły stół dla czterech osób. W wersji deweloperskiej w kuchni dominowała czerń, biel oraz odcienie szarości. Zabudowa była ciężka, przysadzista, bez wdzięku. Modeko.Studio w myśl zasady, by nie marnować tego, co dobre zachowało białe fronty szafek kuchennych, łącząc je z nowymi, fornirowanymi naturalnym dębem słupkami, które wyznaczają początek i koniec kuchennego ciągu.

W słupkach znalazły swoje miejsce urządzenia AGD – lodówka z jednej, a piekarnik oraz mikrofalówka z drugiej strony. Środkowa część zabudowy kuchennej zyskała biały blat z trwałego konglomeratu z wpuszczonym zlewozmywakiem z tego samego materiału. By nie rozbijać wizualnie jego gładkiej powierzchni, zainstalowano w nim białą płytę elektryczną.

O klimacie w kuchni decyduje jednak przede wszystkim kolorowe lastryko chroniące ścianę między blatem a szafkami wiszącymi.

Do stylu vintage, które we wnętrzu kuchni zasygnalizowało już lastryko, architekci zaproponowali słynną lampę, ikonę skandynawskiego wzornictwa — PH 5 zaprojektowaną przez Poula Henningsena dla marki Louis Poulsen. Zawisła ona nad okrągłym dębowym stołem dopasowanym do fornirowanych części zabudowy, drewnianej podłogi oraz podwieszanego barku z litego drewna.

Zarówno architekt, jak i inwestorki pragnęły, by w projekcie znalazło się jak najwięcej mebli rodzimej produkcji. Tak też się stało. Przy stole stanęły krzesła dwóch polskich marek znanych ze znakomitych wzorów krzeseł – Iker oraz Fameg. Ich zróżnicowane tapicerki grają z zasłonami w oknie. Każda z tkanin jest inna, lecz razem tworzą intrygującą kompozycję kolorów i faktur.

Salon marzycielki

Do salonu wchodzimy z holu. Wnętrze zalane jest naturalnym światłem. Kształt salonu zobligowany jest  dynamiczną skośną szklaną ścianą, a jego kolorystyka okładziną na elewacji budynku, która doskonale widoczna jest z każdej strony pokoju dziennego.

Salon to pomieszczenie stworzone do relaksu. Wszystko w tym pokoju sprzyja wyciszeniu, odpoczynkowi. Bardzo ważną rolę pełni tu sztuka, która we wnętrzu młodej projektantki mody jest wszechobecna. Na ścianach możemy podziwiać uwodzące kolorem obrazy Doroty Buczkowskiej, na szafkach i parapetach artystyczną ceramikę Malwiny Konopackiej oraz rzeźbę Piotra Lorka z salonu NAP.

Turkus elewacji komponuje się ze zgaszoną zielenią rozłożystego narożnika i dodatkami dekoracyjnymi w postaci poduszek z salonu NAP. Stanowi także ciekawe zestawienie kolorystyczne ze stalową szafką wykonaną na zamówienie w odcieniu śliwki węgierki.

Błysk i blask

Elegancji dodają salonowi złote dodatki – tace, poduszki, a przede wszystkim lampy stojące umieszczone po dwóch stronach narożnika. Przy oknie stoi  De-Lux B8 złota, projektu G. Ponti dla Tato Italia. Drugi koniec sofy oświetla model Ruben z mosiądzu firmy Markslöjd. Obie kupiono w salonie Yestersen.

Korespondują one z oświetleniem i ażurowym panelem w holu. Okrągły dywan podkreślający strefę wypoczynkową – sofę, puf oraz stolik kawowy powtarza motyw koła, który pojawia się w na klatce schodowej jako olbrzymie, przecięte na pół lustro.

W salonie dobrze widoczna jest także wspomniana wcześniej zabawa fakturami. Mięsisty dywan, filcowy puf i tapicerka polskiego klasyka designu – fotela projektu Romana Modzelewskiego RM58 zakupiony w Euformie, lejące się zasłony oraz okładzina ścienna tworzą, podobnie jak w kuchni intrygującą, ocieplającą wnętrze kompozycję tkanin. Całość aranżacji spinają okazałe rośliny doniczkowe z kwiaciarni Tomaszewski nadające wnętrzu bajkowego charakteru. 

Schody do krainy snów

Klatka schodowa znajduje się w centralnym punkcie apartamentu. Modeko.Studio zaaranżowało tę przestrzeń w sposób atrakcyjny, tak, by oprócz funkcji komunikacyjnej, schody pełniły również rolę dekoracyjną.

Schody prowadzą z części dziennej mieszkania na niższy poziom, na którym znajduje się strefa prywatna - sypialnia, łazienka i pomieszczenie gospodarcze z pralką. Architektom zależało, by aranżacja klatki schodowej łączyła stylistycznie dwa piętra apartamentu. Elementem je łączącym jest niewątpliwie podłużne okno wykończone jasną roletą i zasłoną, przecinające strop w przestrzeni klatki schodowej.

Schody oświetla seria dekoracyjnych lamp, wykończeniem nawiązująca do ażurowego panelu, który oddziela schody od holu. Elementem, który łączy dolną kondygnację z holem i częściowo z salonem jest duże okrągłe lustro w stalowej ramie składające się z dwóch półokręgów.

Jasnoróżowa klatka schodowa znajdująca się na niższej kondygnacji w sztucznym świetle zmienia odcień na “nude”. Dolna kondygnacja powtarza kształt górnej. Po obu stronach wąskiego korytarzyka znajdziemy drzwi, które kolejno prowadzą do łazienki, pralni i garderoby, a także do sypialni pani domu. Pokój ten, niegdyś odgrywający rolę pokoju gościnnego podobnie jak i salon uwodzi pięknym widokiem na ogrody na dachu oraz turkusową fasadę biblioteki. W korytarzu architekci zadbali o detale, wzrok przyciągają profile w formie pochwytu, aluminiowe płaskowniki wyznaczające granicę kolorów na ścianach i suficie, czarne klamki oraz cienkie, aluminiowe listwy przypodłogowe – motyw wykończeniowy, który pełni ważną funkcję w wystroju klatki schodowej na górnym piętrze.

Dywan w kolorze nocy

W sypialni dominuje ogromny chabrowy dywan, który rozbija różowy monolit. Cała jedna ściana u wezgłowia łóżka to tapicerowany welurowy panel sięgający sufitu. Pionowe przeszycia optycznie podwyższają pomieszczenie. W sypialni nie ma symetrii, do której przywykliśmy. Z jednej strony łóżka zainstalowano czarną lampę wiszącą oraz ustawiono klasyczną szafkę nocną. Z drugiej strony – szafkę zastępuje metalowy stolik pomocniczy. Tę stronę łóżka oświetla złoty kinkiet.

W sypialni znów pojawia się motyw cienkich czarnych płaskowników, które ujmują w ramki poszczególne elementy dekoracji wnętrza. W ramę ujęte zostało wezgłowie łóżka, tworząc współczesną wersję łóżka z baldachimem.

W tym wnętrzu, tak jak i w całym apartamencie z wielką uwagą dobrane zostały tekstylia. Wszystkie w łagodnej kolorystyce z palety różów i niebieskości różnią się fakturami i rodzajem tkaniny. Na łóżku wzrok przyciąga znakomita jakościowo pościel uszyta z polskiego lnu oraz mięsista bawełniana kapa.

Całość aranżacji części pokoju, w której stoi łóżko wykończona jest okazałą bujną zielenią. To marzenie inwestorki. Chciała budzić się i zasypiać pod palmami, jak na egzotycznych wakacjach.

Strefa pracy zajmuje przeciwległy narożnik. Znajduje się tam proste biurko robione na zamówienie oraz obrotowy skórzany fotel “Isa Relax” marki Sits o klasycznym kształcie z salonu BB Home. Strefa pracy została wydzielona delikatnym kolorem w formie skośnych przełamań, które nawiązują do niecodziennej formy apartamentu. Biało-różowe kształty na ścianie powtarzają skos szklanej ściany pokoju – okna na trójkątny taras. 

Sypialnię można zamknąć zupełnie, odcinając się od reszty mieszkania. System drzwi suwanych kryje się w kasecie wykonanej z płyty g-k, znajdującej się za ścianą ozdobioną półkami. Same drzwi są gładkie, pomalowane na kolor ścian. Zamknięte nie zakłócają harmonii przestrzeni.

Łazienka fashionistki

Łazienka znajduje się na dolnej kondygnacji apartamentu. Zaaranżowana została w odważny sposób z wykorzystaniem charakterystycznych wzorów i kontrastujących kolorów. Bazę jej wykończenia stanowi kolorowe lastryko, którym wyłożono ścianę naprzeciwko drzwi, która przechodzi w ścianę kabiny prysznicowej. Podwieszany system WC zabudowano płytą MDF 

w ciemnym odcieniu turkusu. Górną część zabudowy wykorzystano na pojemne szafki na kosmetyki, ręczniki oraz środki czystości. Na ten sam kolor pomalowano również sufit pomieszczenia.

Najbardziej przykuwającym uwagę elementem wnętrza jest fornirowana szafka podumywalkowa zrobiona na zamówienie wedle projektu Modeko.Studio. Zachwyca przemyślany, bardzo dekoracyjny sposób ułożenia forniru. Na blacie z konglomeratu stanęła owalna umywalka marki HushLab. Armatura umywalkowa ze szczotkowanego mosiądzu firmy Tres komponuje się z okrągłym lustrem w złotej ramie oraz lampą wiszącą mającą ułatwiać robienie makijażu. Na czarnym relingu migają lamparcie cętki ręcznika.

W łazience znów napotykamy dekoracyjny motyw – wykorzystanie czarnych profili do wykonania obrysu, tym razem kabiny prysznicowej. Resztę ścian w łazience chronią spieki kwarcowe marki Laminam. Główne źródło światła to napinany na turkusowym suficie plafon dający przyjemną, rozproszoną poświatę.

Kto za tym stoi?

Paweł Łęczycki, właściciel pracowni projektowania wnętrz Modeko.Studio jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych pracowniach architektonicznych. 

W swojej pracy stawia na proste formy oraz intuicyjne rozwiązania. Stale doskonali  umiejętności i poszerza wiedzę. Regularnie odwiedza targi wnętrzarskie w kraju i na świecie. We współpracy z klientem najważniejsza jest dla niego szczerość oraz wzajemne zaufanie. Przy projektowaniu wnętrz inspirują go natura, ludzie i dobre emocje.

Stylizacja: Anna Tyślerowicz

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Modeko.Studio.

Mnóstwo inspiracji wnętrzarskich znajdziecie w & Living „Między klasyką a finezją – stylowe polskie wnętrza” i LABEL 49 „Sztuka dotyku”!

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.