Orzechowa kuchnia. 10 aranżacji z ciepłym, drewnianym fornirem w roli głównej
Zabudowy w odcieniu orzecha należą wciąż do jednych z najpopularniejszych rozwiązań w projektach kuchni. Nic dziwnego, takie meble wprowadzają do aranżacji dużo ciepła i nutę retro. Wybraliśmy dla Was 10 ciekawych projektów z orzechowym fornirem w roli głównej.
Autor: Redakcja LABEL
W tym kijowskim mieszkaniu projektu pracowni AKZ architektura dębowy fornir w ciepłym, orzechowym odcieniu połączono z kamieniem o ekspresyjnym rysunku. Wyrazisty wzór kamienia uspokajają proste fronty z frezowanymi uchwytami.
Fot. Lesha Yanchenkov, Katya Zuieva
W kuchni projektu Michała Racy ciemny fornir został zestawiony z białą górną zabudową. Warto zwrócić uwagę na wbudowaną w ścianę szafkę na szkło, ukryte za przesuwnymi drzwiami. Rytm zabudowie nadają ramki na frontach.
Fot. Hanna Połczyńska/Kroniki.studio
W zaprojektowanym przez pracownię Widawscy Studio katowickim mieszkaniu fornir z orzecha amerykańskiego zachwyca nie tylko kolorem, ale i rysunkiem słojów. W łuk w zabudowie architekci wkomponowali wnękę na półkę i niewielki obszar roboczy wykończony kamieniem.
Fot. Radosław Kaźmierczak
Sercem tego mieszkania na warszawskiej Saskiej Kępie jest kuchnia z orzechowymi frontami polskiej marki FRØPT. Warto zwrócić uwagę na ciekawe uchwyty i półkę skomponowaną z zabudową.
Fot. Tomo Yarmush/fropt.studio
Kolejna zabudowa to propozycja szwedzkiej marki Nordiska kök, specjalizującej się w produkcji mebli kuchennych. W tej aranżacji zestawiono ciemny drewniany fornir z minimalistyczną, szarą zabudową, która wtapia się w kolor ściany.
Fot. materiały prasowe Nordiska kök
Zaglądamy do kuchni projektantki Joanny Król. Zgraną kompozycję tworzą fronty w morskim kolorze połączone z bursztynowym odcieniem orzecha amerykańskiego o ryflowanej powierzchni. Ten zestaw uzupełnia biały blat z konglomeratu i mikrocement na ścianach.
Fot. Tomo Yarmush
To mieszkanie projektantka Katarzyna Schudy urządziła dla swojej przyjaciółki. W kuchni proste fornirowane fronty połączono z białą zabudową, która dodaje całości kompozycji lekkości. Bohaterem pierwszego planu jest wyspa kuchenna oparta na czarnych nóżkach.
Fot. Martyna Rudnicka
Za projektem tego domu jednorodzinnego w nowozelandzkim Wellington stoi studio Seear-Budda Ross Hamer. Stolarka z orzecha włoskiego połączyła stylistycznie kuchnię z jadalnią.
Fot. Thomas Seear-Budd
Ta nowoczesna kuchnia znajduje się we wrocławskim mieszkaniu zaprojektowanym przez Magdalenę Kwoczkę z Finch Studio. Aneks kuchenny został zaprojektowany tak, aby harmonijnie wpisywał się w stylistykę salonu. Fronty szafek powtarzają motyw frezowanych drewnianych paneli, zdobiących ścianę w salonie. Konsekwencję widać w doborze materiałów wykończeniowych – blat, ściany i fronty szuflad pokryto spiekiem.
Fot. Zasoby Studio
Charlotte Wiessner z pracowni Carlo Berlin w tym projekcie zabudowy kuchennej ciekawie połączyła dolne szafki z ławką-siedziskiem. Ozdobą frontów są ramki wykonane z drewnianych listewek. Orzechowy odcień harmonijnie łączy się w butelkową zielenią tapicerki i lamp.
Fot. Daniel Schaefer