Wnętrza

Ciemne sufity, marmury i ikony wzornictwa, czyli wnętrze po madrycku
Mimo że ten dom znajduje się w La Moraleja – czyli na osiedlu domów jednorodzinnych na obrzeżach Madrytu o klasycznym, tradycyjnym charakterze – wyróżnia się oryginalną aranżacją wnętrza, mocno osadzoną we współczesności. To dzieło architektów z pracowni Plutarco, którzy po raz kolejny pokazali skalę swojego talentu.

Klasycznie, ale po nowemu. Zjawiskowy projekt studia La Folie
Aż trudno uwierzyć, że to mieszkanie na warszawskim Starym Mokotowie w pierwotnym stanie było kwintesencją lat 90., z plastikowymi panelami na podłodze. Efekt po gruntownej metamorfozie przywołuje na myśl wnętrze, które zatrzymało się w zupełnie innej epoce i nie podąża ślepo za trendami. Zastosowane w nim funkcjonalne rozwiązania otworzyły przestrzeń, czyniąc ją jasną i przytulną. Natomiast estetyczne zabiegi wniosły klimat ponadczasowej klasyki z lekkim powiewem nowoczesności. Dokładnie tak, jak wymarzyli sobie właściciele.

Oaza we Wrocławiu. Różnorodne wzory przeplatają się tu z dziełami sztuki
Projekt „Zdrój” został stworzony przez Dianę Żurek i Gutka Girka z Furora Studio specjalnie dla zaprzyjaźnionej pary Wojtka i Artura. Diana i Wojtek poznali się dobrych kilka lat temu i już wtedy połączyło ich zbliżone poczucie estetyki. Wojtek wiedział, że bez obaw może powierzyć współprowadzonej przed Dianę pracowni zaaranżowanie wnętrza swojego domu we Wrocławiu.

Oaza w centrum miasta. Apartament w warszawskiej kamienicy z XIX wieku
To miało być miejsce do odpoczynku – eleganckie i zarazem funkcjonalne. Takie założenie towarzyszyło projektowi warszawskiego mieszkania w kamienicy z końca XIX wieku. Inwestorom zależało na wnętrzu, które mimo centralnej lokalizacji będzie sprzyjało wyciszeniu. Za projekt odpowiada Agata Melerska, we współpracy z Alicją Pieczykolan.

Studio pilatesu i jogi reSET w Krakowie. Jego znak rozpoznawczy? Stylowe wnętrze!
Sekretem udanego treningu jest nie tylko przemyślany zestaw ćwiczeń, dostosowany do potrzeb. Ważne jest też otoczenie, które motywuje do ruchu, wprawia w dobry nastrój i stanowi pozytywne doświadczenie estetyczne. Wiedzą o tym projektanci ze studia Kontraforma, którzy zaaranżowali wnętrze studia pilatesu i jogi reSET w Krakowie.

Dom w Sochaczewie inspirowany naturą. Mieszka w nim czteroosobowa rodzina
Dziś zaglądamy do przytulnego, 400-metrowego domu położonego nad rzeką w Sochaczewie. Mieszkająca tu czteroosobowa rodzina z dwoma mopsami zaprojektowanie swojej wymarzonej przestrzeni powierzyła Jagodzie Sergiel. Inspirację do projektu architektka wnętrz zaczerpnęła z otaczającej budynek natury.

Japońska forma i groovy nastrój w Kijowie – w tym barze dźwięk to część wystroju
Współczesna kultura japońska i muzyka były głównymi inspiracjami dla ukraińskiej architektki wnętrz Nastii Mirzoyan, kiedy projektowała Bursa Bar. To oryginalne miejsce – należące do hotelu o tej samej nazwie, położonego w sercu zabytkowej dzielnicy Podil w Kijowie – co weekend przyciąga miłośników winyli i setów na żywo z całego świata, a przy tym zachwyca nawet najbardziej wymagających koneserów estetyki.

Sycylijski Amant w Krakowie. Nowy, nastrojowy przystanek na kulinarnej mapie miasta
Pyszne jedzenie, które towarzyszy rozmowom, do tego w nastrojowym otoczeniu – tak wygląda biesiadowanie na Sycylii. Katarzyna Rzepka była tak oczarowana włoską wyspą, że postanowiła otworzyć lokal w Krakowie, którego klimat będzie godzien miana la dolce vita. Urocze wnętrze Amant Caffe Bar jest jej własnym dziełem.

Kataloński kunszt. Odwiedzamy klimatyczne mieszkanie w barcelońskiej kamienicy
W samym sercu barcelońskiej dzielnicy Eixample, w kamienicy z 1904 roku zaprojektowanej przez Lluísa de Miquela i Rocę, powstała przestrzeń, która opowiada o powrocie do źródeł, o architekturze jako nośniku pamięci i o tym, jak współczesność może z pokorą wejść w dialog z przeszłością.

Oryginalne fotografie Helmuta Newtona w domu... i nie tylko. Archicom Collection szykuje luksusowe aparatmenty
Inwestycja M7 dewelopera Archicom – zlokalizowana w superkwartale Towarowa22 – będzie unikalna w skali światowej. W jej ramach powstanie siedem kolekcjonerskich apartamentów, stworzonych według autorskich koncepcji łączących je z wybitnymi postaciami ze świata sztuki i prestiżowymi markami.

Jak wykreować szcześliwą przestrzeń? Poznaj 6 sposobów Heleny Christensen
Oto 6 sposobów, w jakie Helena Christensen, Globalna Dyrektorka Artystyczna BoConcept, projektuje swój dom dla własnego poczucia szczęścia.

Modernistyczna perła belgijskiego wybrzeża odzyskała dawny blask
Willa Westhinder to modernistyczny klejnot belgijskiego wybrzeża, usytuowany tuż przy nadmorskiej promenadzie w Knokke-Le-Zoute. Zaprojektowana w 1931 roku przez słynnego belgijskiego architekta Henry’ego Van de Velde’a, willa wpisana jest dziś do rejestru zabytków. Pełni funkcję domu rodzinnego, łącząc historię z codziennością. Za projekt wnętrz odpowiada Aurélie Penneman, natomiast za stylizację Aurore Lameyre.