Ryflowane szkło i stolarka. 10 ciekawych aranżacji
Prążkowane powierzchnie wciąż są na topie. Architekci wnętrz stosując ryflowane szkło czy stolarkę urozmaicają aranżacje wnętrz, wprowadzając do nich rytm i przestrzenny wzór. Wybraliśmy dla was 10 wnętrz, w których zastosowano ten motyw.
Autor: MB
Za przesuwnymi panelami architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie w tym warszawskim mieszkaniu ukryli zabudowę kuchenną. Ryflowane szkło nie zdradza wszystkiego, delikatnie filtruje obraz za nim, co pozwala schować kuchenny bałagan. Połączenie białego i kobaltowego szkła z czerwoną ramą daje ciekawy, graficzny efekt.
Fot. ONI Studio
Nowoczesna zabudowa biblioteki w połączeniu ze sztukaterią wprowadza kontrast do wnętrza tej wrocławskiej kamienicy. Ryflowana biblioteka została połączona z podświetlaną gablotką. Autorką wnętrz tej wrocławskiej kancelarii prawnej jest Agata Pierożyńska z pracowni HABITAT.
Fot. ZASOBY STUDIO
W tym mieszkaniu na warszawskim Powiślu architektki z pracowni INSIDEarch prostą zabudowę w łazience urozmaiciły pasem ryflowanej stolarki i podkreśliły go dębowym dekorem z litego drewna dębowego.
Fot. Yassen Hristov; stylizacja: Magdalena Chudkiewicz
Joanna Kiryłowicz w tym gdyńskim apartamencie za taflą ryflowanego szkła schowała łazienkę wkomponowaną w przestrzeń sypialni. Dzięki temu zabiegowi nie tylko można zachować doze intymności, ale i doświetlić wnętrze bez dostępu do okna.
Fot. Hanna Połczyńska / kroniki.studio; Stylizacja: Anna Salak
Ta otwarta na salon kuchnia to również kadr z zaprojektowanego przez Joanna Kiryłowicz gdyńskiego apartamentu. Tu architektka bawi się skalą ryflowanych detali – od grubych pasów w kamieniu, którym wykończono wyspę kuchenną po cieniutkie prążki w zabudowie.
Fot. Hanna Połczyńska / kroniki.studio; Stylizacja: Anna Salak
Delikatne obłości oraz ryflowania frontów nadają lekkości zabudowie aneksu kuchennego w tej kawalerce w Sopocie, której wnętrze zaprojektowała Aneta Bańkowska z pracowni Indesign.
Fot. Fotmohito
W tej aranżacji mieszkania na warszawskim Ursynowie drobne ryflowanie stolarki podkreśla oryginalny, zaoblony kształt wyspy kuchennej. Prążkowana faktura odróżnia się od prostych frontów zabudowy i fokusuje uwagę na oryginalnym kształcie wyspy. Wnętrze zaprojektowała pracownia Studio Monocco.
Fot. Hanna Połczyńska / kroniki.studio
Piotr Lewandowski ze studia WE CAN Architects we wnętrzu łódzkiego zakładu fryzjerskiego NoHo Hair łączy kilka ryflowanych powierzchni. Za ścianą ze szkła ornamentowego ukrył myjnie fryzjerskie, ryflowana stolarka w szmaragdowo-zielonym kolorze ozobiła zaś zabudowę recepcji salonu.
Fot. Jacek Olszewski / jacekolszewski.com
Ciekawy, rzeźbiarski efekt dało wykończenie ściany drewnianą, ryflowaną stolarką w tym domu w Stuttgarcie, za którego projekt odpowiada Studio Alexander Fehre. W zabudowę wkomponowano wnękę, a za frontami ukryto miejsce do przechowywania.
Fot. PHILIP KOTTLORZ
Sercem tego łódzkiego mieszkania jest błękitna wyspa kuchenna. Jej piękną formę podkreśla nie tylko kolor i spore rozmiary, ale i fronty powstałe dzięki misternej pracy stolarzy, którzy wykończyli je dziesiątkami półwałków. Za projekt wnętrza odpowiada Natalia Mielczarek-Prym z pracowni natalia m projekty.
Fot. Mikołaj Dąbrowski