7 wnętrz, w których wiosna trwa przez cały rok
Wiosna ma niezwykłą moc. Budząc do życia faunę i florę, zdaje się też wtedy rozbudzać nas – ludzi. Uwodzi zapachami, wielością kolorów i kształtów, dodaje energii do działania oraz rozgrzewa ciepłymi promieniami słońca. Czy da się utrwalić urok wiosny, aby sprawiał przyjemność przez cały rok? Tak, można wprowadzić elementy charakterystyczne dla tej pory roku do domów i mieszkań! Aranżacja wnętrz z użyciem motywów kwiatowych, intensywnych barw i organicznych form może zdziałać cuda.
Autor: Redakcja
1. Wiosna w warszawskim mieszkaniu
Zdjęcia: Aleksandra Dermont
Właściciele mieszkania pragnęli, aby jego wnętrze było niepowtarzalne, radosne, ciepłe i przepełnione kolorem. Ich marzenie spełniła Hanna Brzozowska ze Studia Projektowania Wnętrz Inbalance. W jej aranżacji dominują geometryczne plamy kolorystyczne na ścianach i drewniane meble, które dodają całości domowego ciepła.
2. Gra kształtów i kolorów na krakowskim Podgórzu
Zdjęcia: ONI studio
Jedną z inspiracji dla projektu wnętrza tego barwnego mieszkania była architektura budynku, w którym się ono znajduje. Apartamentowiec na krakowskim Podgórzu charakteryzuje się efektowną elewacją z jasnoróżowego betonu oraz wyrazistymi, ciemnoczerwonymi oknami i balkonami. Ten kod kolorystyczny projektanci z biura Mistovia przenieśli także do 57-metrowego wnętrza, w którym mieszka przyszła scenografka.
3. Flower Power! Mieszkanie pachnące kwiatami
Zdjęcia: Kamila Palmowska
To 44-metrowe mieszkanie mieści się w centrum Warszawy. Sądzimy, że szczególnie spodoba się wielbicielom motywów kwiatowych. Za projekt tej wspaniałej przestrzeni odpowiada Monika Michałowska i Kamila Palmowska.
4. Eklektyzm po parysku
Zdjęcia: Gaelle Le Boulicaut
W jaki sposób opisać typowe paryskie wnętrze? Powszechnie takie miejsce kojarzy się z białymi ścianami, wysokimi sufitami, sztukateriami, kominkiem oraz powściągliwością w doborze kolorów. Francuska projektantka Manuelle Gautrand, projektując wnętrze paryskiego apartamentu „SUN DIAL”, postanowiła całkowicie zerwać z tym obrazem. Wykreowała eklektyczną przestrzeń, w której bogactwo kolorów przeplata się z feerią form i faktur, tworząc razem nietuzinkową całość.
5. Tęcza na Pradze
Zdjęcia: Hanna Połczyńska / kroniki.studio
Ola i Paweł od początku wiedzieli, że ich mieszkanie ma być bezpretensjonalne oraz kolorowe. Z Agatą Ambrożewską, współtwórczynią warszawskiej pracowni A+A, znają się od lat i widzieli niejedną z jej realizacji. Z tego względu już na etapie poszukiwania mieszkania konsultowali z nią możliwości dopasowania konkretnych lokali do ich potrzeb. Ostatecznie zdecydowali się na nieruchomość w nowym budownictwie – znaleźli plombę w zaułkach Grochowa, która wyjątkowo przypadła im do gustu.
6. Słodkie historie w stylu art déco
Zdjęcia: Chase Daniels
Restauracja „Up Scale” zlokalizowana jest w historycznej części miasta San Antonio w Teksasie. To uroczy lokal położony w modnej, tętniącej życiem okolicy. Róż, zjawiskowa tapeta przedstawiająca korony drzew, ptaki i kwiaty oraz meble o miękkich kształtach tworzą przestrzeń, która zdaje się opowiadać wypełnione słodyczą historie. Za projekt odpowiadają pracownia architektury Voges Design i projektantka wnętrz Crystal Sinclair.
7. Warszawska kawalerka w stylu Le Corbusiera
Zdjęcia: Martyna Rudnicka
Nierzadko za sukcesem projektu wnętrza – oprócz talentu jego autora – stoi odpowiednia inspiracja. Architektka wnętrz Karolina Kulis z pracowni Studio Kulis bez wątpienia ma tego świadomość. Aranżując to warszawskie mieszkanie na wynajem, zainspirowała się starą fotografią Villi Le Lac autorstwa Le Corbusiera. Wykreowała przestrzeń, która zachwyca feerią barw i kształtów. Zobaczcie, co znaczy nowoczesne projektowanie z uwzględnieniem dziedzictwa mistrzów architektury!