Wnętrza
Polichromie, współczesne meble i rękodzieło. 90-metrowe mieszkanie w krakowskiej kamienicy
To 90-metrowe mieszkanie w przedwojennej kamienicy w centrum Krakowa było idealnym płótnem do projektowania. Gdy tylko Zofia Rostworowska przekroczyła jego próg, zachwyciły ją światło, wysokie sufity, stare parkiety i stolarka. Już wtedy wiedziała, że aranżacja przestrzeni na potrzeby wynajmu będzie czystą przyjemnością.
Oaza spokoju w wydaniu Karoliny Rochman-Drohomireckiej. Mieszkanie inspirowane naturą
Karolina Rochman Drohomirecka, aby zrównoważyć niespokojny, miejski rytm ulicy, przy której znajduje się zaprojektowane przez nią mieszkanie, postanowiła wypełnić przestrzeń rozwiązaniami inspirowanymi naturą. Zdecydowała się na użycie kojących barw zieleni oraz drewnianych mebli.
Mistrzowska scenografia w filmie „W pokoju obok" Pedra Almodóvara
Najnowsze dzieło Pedra Almodóvara, „W pokoju obok”, to nie tylko poruszająca opowieść, ale także prawdziwa uczta dla miłośników dizajnu. W swoim pierwszym anglojęzycznym filmie hiszpański reżyser pozostaje wierny swojej estetycznej wrażliwości, tworząc przestrzenie, w których każdy element jest starannie przemyślany.
Nowe życie przedwojennej kamienicy. Zaglądamy do pięknego mieszkania na Mokotowie
Dawniej ciemne i ciasne, dzisiaj jasne i przestronne. Taką metamorfozę przeszło 100-metrowe mieszkanie, położone w przedwojennej kamienicy na Mokotowie. Nie wszystko jednak uległo tu zmianie. We wnętrzu znalazły się historyczne elementy, które nie wymagały ulepszeń: dębowa podłoga oraz meble vintage, takie jak krzesła Kusch&Co, skórzana sofa Kill International czy sofa i fotele na chromowanej konstrukcji projektu Johana Bertila Häggströma. Wyposażenie doskonale komponuje się z lampami wyszperanymi przez właścicielkę apartamentu w sklepach ze starociami.
Urokliwe mieszkanie na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu. Jest jak idealnie skrojone ubranie
„W dobrze zaprojektowanym wnętrzu jego mieszkańcy powinni czuć się w pełni swobodnie i naturalnie. Z wnętrzami jest tak samo jak z ubraniami i modą. Możesz się ubrać i możesz się przebrać” – twierdzą Anna Budzowska i Natalia Kuczyńska z pracowni BUDUAR. Mając to na uwadze, w tym wrocławskim mieszkaniu zaprojektowały niezwykle ciepłą i przytulną przestrzeń, która w pełni odpowiada na potrzeby swoich użytkowników.
Estetyczna funkcjonalność na niewielkiej powierzchni. Zaglądamy do kamienicy z 1912 roku
Jak zmieścić wszystkie potrzebne funkcje na 23 metrach kwadratowych? Projektanci z biura Mistovia w projekcie tego krakowskiego mieszkania zlokalizowanego w modernistycznej kamienicy z 1912 roku postawili na kreatywne rozwiązania i minimalistyczne formy, nie rezygnując przy tym z koloru.
Podwarszawski dom dla rodziny. Królują w nim owocowe barwy i ciepłe drewno
Limonka, pomarańcza, kiwi. Wbrew pozorom nie jest to przepis na sałatkę owocową. W ten sposób można opisać kolorowe detale, którymi projektantki z pracowni Lessness nadały temu domowi pod Warszawą unikalny charakter.
Jak mieszkają Warszawiacy? 10 wnętrz w stolicy, obok których nie da się przejść obojętnie
Warszawa to miejsce, gdzie współczesność spotyka się ze śladami burzliwej przeszłości. Znajduje to odzwierciedlenie niemal na każdym polu życia, również w aranżacjach wnętrz. W mieszkaniach, które dziś Wam prezentujemy, widać zarówno otwartość ich mieszkańców na eksperymenty, jak i szacunek do historii.
Jak zaprojektować oryginalne wnętrze, które nie przebodźcowuje?
Choć we wnętrzu, które dziś razem odwiedzamy, dominują beże i szarości, tętni ono życiem dzięki akcentom wyrazistych barw oraz miękkim, różnorodnym formom. „To dom, który zaskakuje, ale jednocześnie koi” – mówi Aleksandra Bednarska z Bednarska Studio, autorka projektu.
Rodzinny dom na Warmii. Jego tematem przewodnim jest plecionka
Przenosimy się na warmińską wieś, do 180-metrowego domu z dwuspadowym dachem i elewacją z czerwonej cegły. W jego wnętrzu projektanci Ula Schönhofer i Mateusz Piotrowski wykreowali przytulną przestrzeń, w której pierwsze skrzypce gra plecionka.
Modernizm wiecznie żywy. We wnętrzu warszawskiej kamienicy z 1938 roku
Eklektyczne, ponadczasowe, pełne ikon dizajnu i młodej polskiej sztuki. Wnętrze projektu pracowni Modoso jest niczym podróż w czasie – zaczynamy w przedwojennej Warszawie, a kończymy w stolicy czasów XXI wieku.
Metamorfoza domu – przemiana w nowoczesne miejsce dla szczęśliwej rodziny
Przekształcenie wnętrza domu w nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne miejsce dla szczęśliwej rodziny to zadanie wymagające wizji, precyzji i wyczucia. Architektki Paulina Babiak-Skwara i Izabela Łuszczkiewicz, współwłaścicielki pracowni AVO Architekci, udowodniły, że nawet najbardziej wymagająca przestrzeń może przejść spektakularną metamorfozę, stając się idealnym miejscem do życia.